העתק צו ירושה/ צוואה - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • מייק

  נשלח ע"ימייק 10:29, 14 בספטמבר 2015

  מה הכלל לגבי קבלה של צו ירושה מצוואה? כאשר אחד היורשים על פי הצוואה ביצע את הפעולה באופן חד צדדי לא הוגשו התנגדויות. האם בסיום הצו לכשיתקבל יש חובה עליו לשלוח ליורשים צו חתום? האם הרשות שולחת לכל היורשים לחוד? ואם לא איך מקבלים אותו? וכן כאשר יש עזבון כספי צו הירושה מאפשר לכל אחד מהיורשים לגשת לחוד לקבל את חלקו בהצגת צו הירושה? רב תודות

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  16:51, 16 בספטמבר 2015

  הרשם לענייני ירושה שולח מספר עותקים של צו קיום ליורש שהגיש את הבקשה. כל אדם יכול לבקש מן הרשם לענייני ירושה עותקים מאושרים של צו קיום או צו ירושה - תמורת אגרה.

  כל יורש זכאי לקבל את חלקו בכספים, אולם בנקים נוהגים לדרוש שכל היורשים יתייצבו ויקבלו יחד את הכסף.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.