• 15 בספטמבר 2015

עדות בצוואה

אני עובדת במשרד עו"ד כמזכירה \ פקידה.
    עו"ד משתמש בי כעדה לצוואות שהוא מכין לאנשים.
    הוא לא מבקש ולא שואל אם אני מעוניינת לחתום כעדה לצוואה אלא פשוט קובע עובדה, מתנהג כאילו אני חייבת זאת ומעמיד אותי בפני מצב סופי מבלי להסביר דבר או לבקש את הסכמתי. (לדוגמא - תחתמי כאן - או - כותב את שמי בתור עדה ומודיע כשלקוח כבר נמצא במשרד - או מודיע לי שאנחנו נוסעים לחתום אצל לקוח שרוצה להכין צוואה).
    כמו כן עו"ד כותב באישור עדים כי אותם לקוחות צלולים בדעתם ואנחנו עדים על כך ומאשרים זאת.
    אינני מעונינת לשמש עדה בואוות - אינני יודעת מה ההשלכות המשפטיות של העינן ואינני יכולה לקבוע האם לקוח כזה או אחר צלול בדעתו.
    האם אני כעובדת המשרד חייבת לשמש עדה לצאוות?
    האם תפקידי כמזכירת עו"ד מחייב אותי לכך?
    האם אני יכולה לסרב מבלי לחשוש מפיטורין?
    אני מציינת כי איני מקבלת על עדות שום תוספת בשכר או עמלה כלשהי בעוד שעו"ד מחייב כל לקוח בתשלום בגין צאווה.
    תודה על תשובתך.

15 בספטמבר 2015
  • 16 בספטמבר 2015

עדות בצוואה

דברי איתו. ותשלחי מייל סכום השיחה. תמתיני לראות איך ינהג. אם את חשובה לו ימצא קורבן אחר. אם לא יעיף אותך מסיבה אחרת. אבל תקרעי לו את הצורה. תדפיסי את המייל כהוכחה מיד בעת השליחה. עוד בדכ ימצא סיבה אחרת להעיף אותך. מזלך שלא משלם לך כסף. זה אסור. שנית נראה שזה מציק לך שאת עובדת בנוסף איתו וזה עוזר לו והוא לא מתגמל אותך כספית. לכן הוא אדיוט בעחזי עבודה. עצה אחרת היא במידה ותבררי שאין לעדות כל השלכה משפטית עבורך. תיהי יותר חכמה אם העבודה טובה לך תכנסי עם הנייד ותקליטי אותו. תגידי אני רוצה תוספת עבור הזמן והשירות כמזכירה בו וס כל חודש של 1000 שח לדוגמא. ישתלם לו. יעיף אותך? יש הקלטה. כלומר אולי תזכי בהעלאה . למה לא? הרי זה מה שנראה שהפריע לך שהןא מרוויח ואת עושה עבודה נטספת.

16 בספטמבר 2015
שלום, מה השאלה המשפטית שלך?