עדות בצוואה - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • ה

  נשלח ע"יה 12:27, 15 בספטמבר 2015

  אני עובדת במשרד עו"ד כמזכירה \ פקידה. עו"ד משתמש בי כעדה לצוואות שהוא מכין לאנשים. הוא לא מבקש ולא שואל אם אני מעוניינת לחתום כעדה לצוואה אלא פשוט קובע עובדה, מתנהג כאילו אני חייבת זאת ומעמיד אותי בפני מצב סופי מבלי להסביר דבר או לבקש את הסכמתי. (לדוגמא - תחתמי כאן - או - כותב את שמי בתור עדה ומודיע כשלקוח כבר נמצא במשרד - או מודיע לי שאנחנו נוסעים לחתום אצל לקוח שרוצה להכין צוואה). כמו כן עו"ד כותב באישור עדים כי אותם לקוחות צלולים בדעתם ואנחנו עדים על כך ומאשרים זאת. אינני מעונינת לשמש עדה בואוות - אינני יודעת מה ההשלכות המשפטיות של העינן ואינני יכולה לקבוע האם לקוח כזה או אחר צלול בדעתו. האם אני כעובדת המשרד חייבת לשמש עדה לצאוות? האם תפקידי כמזכירת עו"ד מחייב אותי לכך? האם אני יכולה לסרב מבלי לחשוש מפיטורין? אני מציינת כי איני מקבלת על עדות שום תוספת בשכר או עמלה כלשהי בעוד שעו"ד מחייב כל לקוח בתשלום בגין צאווה. תודה על תשובתך.

  השב
 • 10:14, 16 בספטמבר 2015

  דברי איתו. ותשלחי מייל סכום השיחה. תמתיני לראות איך ינהג. אם את חשובה לו ימצא קורבן אחר. אם לא יעיף אותך מסיבה אחרת. אבל תקרעי לו את הצורה. תדפיסי את המייל כהוכחה מיד בעת השליחה. עוד בדכ ימצא סיבה אחרת להעיף אותך. מזלך שלא משלם לך כסף. זה אסור. שנית נראה שזה מציק לך שאת עובדת בנוסף איתו וזה עוזר לו והוא לא מתגמל אותך כספית. לכן הוא אדיוט בעחזי עבודה. עצה אחרת היא במידה ותבררי שאין לעדות כל השלכה משפטית עבורך. תיהי יותר חכמה אם העבודה טובה לך תכנסי עם הנייד ותקליטי אותו. תגידי אני רוצה תוספת עבור הזמן והשירות כמזכירה בו וס כל חודש של 1000 שח לדוגמא. ישתלם לו. יעיף אותך? יש הקלטה. כלומר אולי תזכי בהעלאה . למה לא? הרי זה מה שנראה שהפריע לך שהןא מרוויח ואת עושה עבודה נטספת.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.