התנגדות למכירת דירת ירושה - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • סיינה

  נשלח ע"יסיינה 16:18, 15 בספטמבר 2015

  אני ואחותי ירשנו את בית ההורים. אני אינני מעוניינת למכור אותו - אלא רוצה להשכיר אותו לתקופה ארוכה. אחותי רוצה למכור. מה עושים? תודה

  השב
 • 10:04, 16 בספטמבר 2015

  אינך יכולה להתנגד למכור. כי היא בעלת חצי דירה. היא יכולה לחייב אותך למכור או שפשוט תקני ממנה את חלקה תמורת שווי כסף. שלמי לה את השווי שתסכימו ותעבירי לבעלותך. במידה ואין לך ממון. קחי הלוואה תמורת שעבוד הנכס מבנק משכנתאות. ומשכר הדירה תחזירי את ההלואה .

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.