הערכת שווי דירות ירושה לא מדוייקת - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • יעל

  נשלח ע"ייעל 10:47, 18 בספטמבר 2015

  נעשה הסכם חלוקת עזבון בין האחים - מדובר ב- 3 דירות ירושה - מכיוון שבין היורשים יש קטינים - נתבקשנו לאשר את ההסכם הנ''ל בבת משפט. האפוטרופוס הכללי ביקש הערכת שווי הדירות ע''י שמאי. מסתבר שהעו''ד עשה דברים מאחורי גבי - והשמאי נתן הערכות של הדירות שאינן משקפות את השווי האמיתי - הדירות של האחים שלי היו נמוכות בהרבה מערכן ואילו הדירה שאני קיבלתי גבוהה מערכה - אני התנגדתי להערכה זו שכן, נוצר מצב שאני קיבלתי במאות אלפי שקלים יותר מהאחים שלי - כשבפועל זה לא כך - מה עליי לעשות? במידה ובית המשפט לא יאשר את הסכם חלוקת העיזבון - איך זה יפגע בי?

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  15:28, 18 בספטמבר 2015

  אם את סבורה שאת עלולה להפגע, הרי שגם אם יש עו"ד שמייצג, את יכולה לנקוט עמדה עצמאית להגנה על זכויותייך: ראשית - קבלי את השומות שעשה השמאי ופני ישירות לשמאי ושאלי על ערך הדירות. שנית - זכותך להגיש הודעה לבית המשפט בתיק בקשת אישור ההסכם ולהעלות את השגותייך.
  בית משפט שאינו מאשר חלוקת העזבון צירך לנמק את החלטתו. לפי הנימוק אפשר לדעת מה התוצאות הצפויות. בהעדר הסכם חלוקה בין יורשים, החלוקה של העזבון תהיה לפי צו הירושה או צו הקיום. ,

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.