תגובת יועץ משפטי - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • שולה

  נשלח ע"ישולה 20:15, 20 בספטמבר 2015

  1. במסגרת בקשה לרשם, היועץ המשפטי מבקש לדעת האם היו צוואות קודמות: האם זו בקשה סטנדרטית? או שהאם זה מעיד כי יש מישהו שעומד להתנגד לירושה ? 2. ידועה בציבור שחיה עם בן זוגה בדירה שהיתה שלו בדמי מפתח עד שנפטר, מה עליה לעשות על מנת להישאר בדירה ? יש לציין כי ילדי המנוח לא גרו אף פעם עימם בדירה

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  20:09, 21 בספטמבר 2015

  1. נציגי יועמ"ש יכולים לשאול כל שאלה ולדרוש פרטים. לעתים שאלותיהם נראות טרדניות או מיותרות. בעקרון תפקיד נציגי היועמ"ש להגן על זכויות של מי שאינם יכולים להגן על עצמם כחסויים או קטינים או נעדרים.

  2. בענין מגורי ידועה בציבור בדירת דמי מפתח: בעקרון זכות דיירות מוגנת היא נכס אישי ולא ניתן להעביר אותה, אלא לפי חוק. מומלץ שתתייעצי בפורום מתאים הנוגע לדיירות מוגנת

  תגובה
 • 20:54, 21 בספטמבר 2015

  ,תודה רבה לך !
  אז מתי נדע אם יש התנגדות לצו הירושה שהוגשה ? יש פרק זמן מוגדר בחוק לקבלת תגובה ? לא להגשת התנגדות אלא לדעת אם יש התנגדות ?

  תגובה
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  16:50, 29 בספטמבר 2015

  באתר של הרשם לענייני ירושה וכן במרכז המידע שלהם אפשר לברר האם הוגשה התנגדות או האם חלף המועד להגשת התנגדות.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.