מזונות - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • ח

  נשלח ע"יח 02:06, 22 בספטמבר 2015

  בענין מזונות מהעזבון אחד הדברים שבוחנים לפי החוק זה רמת החיים ערב פטירת המוריש. כיצד בתיהמ"ש מפרשים את המלים ערב פטירת המוריש. האם בוחנים את התקופה של שנה לפני פטירת המוריש או רק כמה חודשים לפני הפטירה או רמת החיים בחודש של הפטירה. אבקש פירוט ואם יש לך פס"ד בענין אבקש כי תכתוב את הפרטים שלו בתשובתך.

  השב
 • 12:40, 22 בספטמבר 2015

  הרי מזונות נפסקים מהעזבון. עזבון הוא הרכוש שאדם משאיר בשעת מותו. מזונות נפסקים רק למי שבאמת נזקק. לכן בודקים מה השאיר המנוח ואיך חי תובע המזונות סמוך לפני פטירת המנוח - אין גבול זמן מדוייק: קבלת סכום כספי גדול אצל התובע אפילו שנה לפני המוות היא משמעותית. בנוסף נבדק איך השתנתה רמת החיים של התובע לאחר המוות - אולי זכה במשהו בעל ערך מן המנוח ואז לוקחים גם זאת בחשבון, או שאבד את כל נכסיו וגם את זה אפשר לקחת בחשבון (אם טרם חולק העזבון).
  בקיצור - כל מקרה ועובדותיו

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.