• נכדה

  נשלח ע"ינכדה 06:22, 28 בספטמבר 2015

  שלום, סבי ז"ל היה נשוי לאישה ולו מספר ילדים. אשתו הראשונה נפטרה וסבי התחתן בשנית ונולד לו ילד נוסף מהאישה השנייה. סבי ערך צוואה לפני שנפטר וביקש לחלק את הירושה באופן שווה בין כל הילדים, אך יחד עם זאת רשם בצוואתו שאשתו השנייה תתגורר בדירה עד ליום מותה. אנו כמעט בטוחים שאשתו השנייה ערכה צוואה מחודשת לאחר לכתו ורשמה כי הדירה בה היא מתגוררת וכל הרכוש יועברו במלואם לאחר לכתה לבנה היחיד. האם החוק עומד לצידו של הבן היחיד והאם אפשרי הדבר מבחינה חוקית שתחודש הצוואה על ידי האישה השנייה המתגוררת בדירה ומחזיקה ברכושו עד יום מותה?

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  16:43, 29 בספטמבר 2015

  אין אדם יכול להוריש יותר ממה שיש לו. אם לאשה השניה אין זכויות קנייניות בדירה (כלומר אם אין לה חלק בבעלות) אינה יכולה להוריש זכויות כאלו לבנה.

  אם הסב והאשה השניה עשו צוואות הדדיות זה לזו ואם האשה השניה עשתה צוואה חדשה שנתן להבינה כמבטלת או משנה את הצוואה ההדדית, האשה השניה אבדה את כל מה שקבלה לפי צוואת הסב.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.