• שחף

  נשלח ע"ישחף 20:45, 4 באוקטובר 2015

  שלום רב אני בת 42, רווקה. יש לי אמא + 3 אחים, כאשר אחד מהם נשוי + ילדים (השאר רווקים), איתו נותק הקשר . יש לי קרן השתלמות, ביטוח פנסיה דרך מקום העבודה, וחיסכון בבנק. במידה ואני מתה, האם באופן אוטומטי כל הכספים והתגמולים המגיעים לי מתחלקים בין אימי ושלושת אחי? במידה ואני מעוניינת לחלק באופן שונה את הכספים לאחר מותי האם עלי לערוך צוואה אצל עורך דין ? האם ניתן לעשות זאת בדרך נוספת ללא עירוב עו"ד (אני סטודנטית ואפשרותי הכלכלית מאוד מצומצמת....).. תודה רבה שחף

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  19:28, 11 באוקטובר 2015

  כמו בכל דבר, אין חובה להעזר בעו"ד לעשיית צוואה. בעקרון את יכולה לכתוב צוואה בכתב יד ולהפקידה אצל מישהו שאת סומכת עליו או אצל הרשם לענייני ירושה. (חלופה שניה עדיפה).

  חסכון בבנק הוא רכוש העובר בירושה כמו כל חפץ אחר. כספי פנסיה / ביטוח חיים וכסף בקרן השתלמות משולמים למוטבים שמצויינים אצל החברה שמנהלת את הכספים. הוראת מוטבים גוברת על צוואה. מומלץ על כן שתפני לחברה שמנהלת את קרן הפנסיה ואת קרן ההשתלמות ותבקשי לעדכן את רשימת המוטבים. את יכולה לעדכנה בכל עת שתרצי - לפחות שרות זה פטור מתשלום.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.