• צביה רשף

  נשלח ע"יצביה רשף 21:23, 7 באוקטובר 2015

  שם תוכן הודעה:שלום רב.לפני 5 שנים לערך ניפטרה אימי.אבי ניפטר לפני כשבועים נשארנו אחי ואנוכי ,ילדיהם.אני יודעת שאבי הוריש לי ולאחי את עזבונו חצי חצי .אחי אמר לי שאימי אמרה לו שהיא ואבי הכינו צוואה הדדית ובה היא ציינה שהיא מורישה את חלקה בעיזבון לאחר מות אבי לו.כך יוצא לדבריו....שהוא אמור לקבל את החצי של אימנו בשלמותו ובנוסף חצי מחלקו של אבינו....האם זה קביל? אבי בפירוש אמר לי שהוא מחלק שווה בשווה ביננו....ואף ציין זאת בצוואתו..תודה צביה

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  19:38, 11 באוקטובר 2015

  לא ניתן לתת תשובה לשאלתך שכן "אחי אמר לי" איננה עובדה מספיקה. יש לראות האם אכן יש צוואות ויש לבחון את תוכן הצוואות. לשון הצוואות היא הקובעת ולא מה שאביך אמר לך בעל פה - למעט אם אביך אמר את שאמר תוך 30 הימים שלפני מותו ובתנאי שיש עדים שאכן אמר את שאמר.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.