שאלה לגבי הסכם ממון - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • מיכל

  נשלח ע"ימיכל 10:52, 8 באוקטובר 2015

  האם הסכם ממון בין שני בני זוג שאינם נשואים (שניהם אלמנים)שנערך אצל עו"ד , מעניק לאישה תוקף של ידועה בציבור, למרות שאין לה חשבון משותף עם בן הזוג ולמרות שאינה מנהלת משק בית משותף עם הגבר, ולא חיה איתו בבית? אודה על תשובתכם

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  19:32, 11 באוקטובר 2015

  שאלות על הסכם ממון ראוי להפנות לפורום המתאים. בכל מקרה לדעתי: מעמד של "ידוע בציבור" הוא מעמד עובדתי. מעמד זה נוצר מכח מצב העניינים בפועל בין בני הזוג. הסכמה על מעמד של "ידועים בציבור" אינה מספיקה לשם כך. כמו כן יש לשים לב שהגדרת "ידוע בציבור" אינה זהה בכל מקום. יש הבדל למשל בין ידוע בציבור לענין הזכות לרשת לבין ידוע בציבור לענין זכות מגורים למשל.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.