הגשת תביעה . - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • חנוך.

  נשלח ע"יחנוך. 18:56, 8 באוקטובר 2015

  נידרשת תביעה לפרוק שיתוף בנכס מקרקעין שמיקומו נימצא בעיר אשדוד. אני כמגיש התביעה יכול לישכור שרותי עו״ד בכל מקום בארץ . אך מקום מושבי הינו בעיר אילת .(ועל כן ניראה שכך אפעל ) היכן עליי להגיש את התביעה בבית המישפט לעיניני מישפחה באשדוד ,ולישכור שרותי עו״ד במרכז הארץ . או לישכור שרותי עו״ד במקום מושבי בעיר אילת , והגשת התביעה לבית המישפט באילת . בתודה מראש.

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  19:35, 11 באוקטובר 2015

  תקנות סדר הדין לבימ"ש למשפחה קובעות סמכות שיפוט מקומית לפי זהות הצדדים לתביעה. בעקרון, אם הצדדים לתביעה אינם בני זוג או הורים מקום הביעה יהיה מקום מגוריו של התובע.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.