• יניב

  נשלח ע"ייניב 08:37, 9 באוקטובר 2015

  שלום מקווה שאני שואל במקום הנכון. אני מזה 3 שנים גר עם הוריי הקשישים בביתם ומטפל בהם. יש לי עוד שני אחים. אני מרגיש שהם חוששים מהעובדה שאני גר עם ההורים לגביי עתיד הירושה ופועלים ללא הרף להשמיץ אותי שאני מזניח את ההורים למרות שרבים מסביב יודעים שאני בן מסור. בנוסף האחים שלי מתעקשים שהבית לא מתאים למגורים עבור ההורים ורוצים להעביר אותם לדירה שכורה ואותי כמובן לסלק מהבית. הם כנראה חוששים שאבא שלי ירצה לפצות אותי על הטיפול המסור. אבא שלי לא מעונין לעזוב את הבית. אמא שלי גם. לא אבל היא לא צלולה. מה עושים עם אחים כאלה והאם יש סיבה לחשוש או דרך לשמור על זכויותיי. תודה יניב

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  19:42, 11 באוקטובר 2015

  אביך יכול לפנות לפסיכיאטר או גריאטר שייתן לו מסמך המעיד על צלילותו ולהכין צוואה מתאימה. מסמך זה גם ישמש לשם התגוננות מפני טענות נגד צלילות דעתו.

  אתה יכול ומומלץ שתתעד את כל פעולותיך לטובת הוריך , אם כי פעולה לטובת הורים אינה משפיעה על הזכות לרשת.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.