מסמכים וטפסים רשמיים הנוגעים לצו ירושה - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • רוית

  נשלח ע"ירוית 00:00, 11 באוקטובר 2015

  למנהל הפורום הנכבד שלום רב, ברצוני לשאול על הפעולות הנדרשות ושיש לנקוט מיידית במקרה בו אחד היורשים החוקיים עשה ועודו עושה פעולות פסולות, שמטרתן לנשל את שאר היורשים החוקיים האחרים מהעיזבון של הנפטר. - ראשית, אילו צעדים יש לנקוט כאשר אחד מהיורשים החוקיים (ירושה עפ"י דין, כאשר על פניו אין צוואה ויש צורך בצו ירושה מהרשם) עוסק בזיוף חתימותיהם של היורשים האחרים על "תצהיר הסתלקות מעיזבון", על מנת להשתלט בעוינות ובאופן מלא על מלוא העיזבון? ברור לי, שמכיוון שזיוף חתימה הינה עבירה פלילית חמורה, על אחת כמה וכמה כשמדובר במסמך רגיש הנוגע לירושות, יש לערב את המשטרה ורשויות אכיפת החוק. -אולם, מלבד פנייה אל גורמים אלה, וכן עדכון בכתב את הרשם לענייני ירושה במחוז, מה עלינו לעשות בנוסף? -במילים אחרות, איזה סוג של פנייה בנושא חמור שכזה יש להעביר אל הרשם? האם מכתב רגיל שמתאר את ההתרחשות או שיש סוג מסוים של פנייה/ טופס רשמיים במקרים כאלה ? - שנית, איזה סוג של צו / מסמך משפטי יש וניתן להנפיק במקרה שכזה, דרך בית המשפט או גוף אחר, כדי להביא למצב של הקפאת הליכים/הקפאת נכסים עד אשר העניין והמחלוקת יתבררו משפטית ? זאת, כמובן כדי למנוע מאותו גורם שזייף חתימות, לפגום בירושה, להעלים חלקים מהירושה למקום אחר, לעשות שימוש מופקר ובזבזני בירושה עד אשר תתבררנה המחלוקות או לנקוט צעדים קיצוניים אחרים במהלך הבירור המשפטי כדי לפגוע בזכויות היורשים האחרים, כנקמה על התביעה המשפטית שעוד תוגש ? אשמח לקבל הכוונה כללית באשר לסדר נכון של הצעדים שיש לנקוט במקרה שכזה: אל מי לגשת/לפנות קודם בסדר כרונולוגי, פניות בכתב ובעל-פה ואל אילו גורמים בדיוק, והחשוב מכל- איזה סוג של צו משפטי (עשה, מניעה, הקפאת הליכים/נכסים וכד') יש להנפיק לאלתר מבית המשפט/גוף משפטי אחר, כדי למנוע הידרדרות המצב. תודה מראש. תודה רבה מראש על הסיוע הנדיב ושיתוף הפעולה.

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  19:49, 11 באוקטובר 2015

  מומלץ שתפני לייעוץ פרטני. נשמע שהענין מורכב ומסובך מכדי שניתן להתייחס אליו במסגרת כזאת.

  תגובה
 • 04:13, 19 באוקטובר 2015

  תודה על תגובתך.
  תוכל לפחות לומר ולתת כיוון באשר לאיזה סוג של צו / מסמך משפטי יש וניתן להנפיק במקרה שכזה, דרך בית המשפט או גוף אחר, כדי להביא למצב של הקפאת הליכים/הקפאת נכסים עד אשר העניין והמחלוקת יתבררו משפטית ?
  השאלה נובעת מהרצון למנוע מאותו גורם שזייף חתימות, לגזול מן הירושה, להבריח חלקים מהירושה למקום אחר, לעשות במזיד שימוש מופקר ובזבזני בירושה עד אשר תתבררנה המחלוקות או לנקוט צעדים קיצוניים אחרים במהלך הבירור המשפטי, כדי לפגוע בזכויות היורשים האחרים, כנקמה על התביעה המשפטית שעוד תוגש ?

  תגובה
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  10:22, 19 באוקטובר 2015

  יש מספר כלים משפטיים לשם הגנה על נכסי עזבון מפני פעולות של יורש או בעל ענין. כתמיד לכל כלי יש יתרון ויש חסרון: יש צווים משפטיים מסוג של עיקול או צו מניעה. יש מינוי של מנהל זמני לעזבון. הסמכות לתתם נתונה לבית המשפט לענייני משפחה.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.