תקנות סדר הדין לבימ״ש, פרוק שיתוף בנכס . - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • חנוך

  נשלח ע"יחנוך 20:53, 11 באוקטובר 2015

  הגשת תבעה לפרוק שיתוף בנכס (חנות ) אשר ירשנו מצוואת אבינו . היות והנני כמגיש כתב התביעה לפרוק שיתוף , ומיתגורר בעיר אילת ובעבר התקימו כל הדיונים בבית המישפט לעינייני מישפחה באשדוד . זהות הצדדים לתביעה כולם גרים באיזור אשדוד וכולם אחים .ואין בתביעה זו בני זוג , והורים . ניראה לנכון להגיש את כתב התביעה לבית המישפט לעינייני מישפחה באשדוד. ברצוני לציין שמשיחה שערכתי עים מרכז מדע ארצי לבתי המישפט שאלו אותי את השאלות מיהם הצדדים לתביעה האים היתקימו דיונים בעבר בבית המישפט באשדוד והודיעו לי שעליי להגיש את כתב התביעה באשדוד. אנני מעוניין להתריד את הצדדים ( אחים) לבית המישפט באילת ומבחינתי אני אתייצב באשדוד בכדי לסיים את הסיכסוך עי״ רצוני לפרק את השיתוף . בתודה מראש.

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  19:48, 12 באוקטובר 2015

  תודה על ההודעה - מהי השאלה?

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.