האם יש אפשרות לעיין בצוואה - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • דורית

  נשלח ע"ידורית 06:59, 12 באוקטובר 2015

  שלום רב למי יש אפשרות לעיין בצוואה שהוגשה לרשם הירושה לשם קיום צוואה. לצערי יש עורך דין המתנגד אפילו להרשות לי לעיין בצוואה(טוען שאני כתובה כשלוחה ולא מוטבת) הגשת קיום צוואה הוגשה וכעת פורסמה איך ניתן רק לעיין בה? או בכלל האם יש לי זכות לבקש ממי?

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  19:48, 12 באוקטובר 2015

  כל אדם יכול לפנות בבקשה לרשם לענייני ירושה אליו הוגשה בקשה לקיום צוואה ולבקש לעיין בה. העיון כרוך בתשלום אגרה. יש לפרט בבקשה הסבר מדוע המבקש רוצה צריך וזכאי לעיין בצוואה כבר בשלב זה. לאחר שיינתן צו קיום, הצוואה הופכת מסמך ציבורי וכל אדם יכול לבקש ולקבל העתק ממנה כנגד אגרה קטנה.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.