מהו נוהל הגשת התנגדות לקיום צוואה - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • דורית

  נשלח ע"ידורית 17:51, 14 באוקטובר 2015

  שלום רב 1. לאחר תשלום אגרה למי מפנים או מגישים את ההתנגדות? 2. האם חייב תצהיר עורך דין להתנגדות הכתובה באופן עצמאי. 3.האם הרשם מעביר לבית המשפט או משלמים אגרה לרשם ואת ההתנגדות לבית משפט? איזה?(יכול להיות שהשאלה הזו דומה לשאלה 1) 4. האם ניתן להגיע להצגת התנגדות דיון ללא עורך דין? לצערי אין ביכולתי להוציא סכומים לעורכי דין ולאור התייעצות עם עורך דין נראה שקשה להוכיח את התיק הזה מעוניינת לשם מציאת הצדק גם אם לא יהיה רווח בהמשך!

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  19:45, 14 באוקטובר 2015

  1) התנגדות מוגשת ללשכת הרשם לענייני ירושה בה הוגשה הבקשה לקיום הצוואה או לצו הירושה. להתנגדות מצורף האישור על תשלום אגרת ההתנגדות.

  2) לפי הדין התנגדות חייבת להיות נתמכת בתצהיר. אפשר לחתום על התצהיר גם בבית המשפט למשפחה שם יש עורכי דין המספקים שרות של אימות תצהירים תמורת סכום סמלי.
  3)...

  4) לאחר שהוגשה ההתנגדות הרשם מעביר את הבקשה לקיום הצוואה או את הבקשה לצו ירושה אל בית המשפט, יחד עם ההתנגדות. בבית המשפט נפתחים תיקים מתאימים: תיק לבקשת צו הקיום ותיק נפרד להתנגדות (שמבחינת התיוק בבית המשפט נרשמת כתביעה נגדית).. לאחר פתיחת התיקים הם מועברים לדיון בפני שופט. השופט קובע מועד לדיון מקדמי. להודעה על הדיון המקדמי מצורפות הוראות של בית המשפט בדבר פעולות נוספות שיש לנקוט לקראת דיון.

  5) אין חובה בשום הליך משפטי להיות מיוצג על ידי עו"ד. אם הבקשה וההתנגדות מעוררות יחד שאלה פשוטה, ייתכן ובית המשפט יכריע בה כבר בשלב הדיון המקדמי.

  תגובה
 • 15:38, 15 באוקטובר 2015

  תגובתך ראוייה ממש להערצה . היות ואני לא יכולה להרשות לעצמי לקחת עורך דין להגשת התנגדות
  תשובתך ממש נתנה לי סימוכין למה שחשבתי לעשות ולא הייתי בטוחה שאכן זו הדרך הנכונה.
  ריגשת אותי מאוד שהצגת ופירטת את כל ההליך לפרטיו של הגשת ההתנגדות.
  תודה אישית

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.