• אינה

  נשלח ע"יאינה 08:49, 18 באוקטובר 2015

  שלום, קיבלתי מרשם הירושות צו שבו כתוב כי אני היורשת היחידה של צוואה, אבי הוא מנהל העזבון. 1. מה המשך ההליך? 2. מה זה אומר אם הוא מנהל עזבון? הרי אני מעל גיל 18

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  11:04, 18 באוקטובר 2015

  היית אמורה לקבל צו קיום ולו מצורף העתק הצוואה. אם בצו הקיום לא כתוב שאביך מונה מנהל עזבון, כי אז איננו מנהל עזבון. הרישום בצוואה איננו מספיק. למינוי מנהל עזבון יש צורך בהוראה מפורשת של הרשם לענייני ירושה.
  אם כן רשום בצו הקיום שאביך מונה נהל עזבון פרוש הדבר שאינך יכולה לממש את הצוואה לבדך, אלא אביך צריך וחייב לעשות את הפעולות הדרושות על מנת שכל רכוש המנוחה יעבור לשמך.

  תגובה
 • 14:33, 18 באוקטובר 2015

  קיבלתי מצורף לזה את העתק הצוואה ושם רשום כי הוא מנהל העיזבון,
  אך באמת בצו אינו רשום כי הוא מנהל את העיזבון.
  תודה על תשובתך

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.