מילוי טופס צו ירושה - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • שי

  נשלח ע"ישי 11:08, 21 באוקטובר 2015

  שלום! אנו מעוניינים להגיש בקשה מקוונת לצו ירושה. אימנו נפטרה ורצינו שהירושה תהיה על שם אבינו (אין צוואה) אנו שני ילדיה ומעוניינים להסתלק מהירושה -- שתהיה רק על שם אבינו. מה שלא ברור לנו: הבנו שעלינו לחתום על טופס הסתלקות ולאמת בפני עו"ד. אבל מדוע צריך לצרף גם תצהיר של המבקש ששלח הודעה ליורשים? אם הרי שנינו מוסרים הצהרת הסתלקות? בנוסף, לאחר שהטופס מוכן עם המסמכים, אבינו אמור לחתום עליו בפני עו"ד , האם אין דרך לבצע אימות מול העו"ד של ההסתלקות שלנו וושל הבקשה בו זמנית? כי כרגע זה נראה בעייתי (טופס ההסתלקות צריך להיות מצורף לבקשה ורק אחרי זה ניתן לסיים הגשת הבקשה) תודה רבה!!!

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  19:03, 21 באוקטובר 2015

  אפשר לחתום על הכל יחד ולהגיש הכל יחד.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.