מס שבח ומס ירושה - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • אריה

  נשלח ע"יאריה 18:29, 25 באוקטובר 2015

  שלום רב, אני עומד למכור אחת מהדירות שבבעולתי שקיבלתי בזמנו מאבי. יש בידי צוואה נוטריונית אולם איני זוכר אם בזמנו אישרנו אותה בבית המשפט (30 שנה). עורך הדין טוען שמאחר ואין בידי צו, והצוואה נערכה שאבי היה עדיין בחיים על לשלם מס שבח, זאת למרות שזו היתה דירתו היחידה של אבי. האם עורך הדין צודק?אם יש מה לעשות בנדון? תודה.

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות,מנהל הפורום

  16:14, 26 באוקטובר 2015

  שאלתך היא שאלה פרטנית בנושא של דירה מסויימת בנסיבות מסוימות. ראוי שתיגש לייעוץ עם המסמכים הנוגעים בדירה. בכל מקרה שאלתך היא מתחום דיני מיסוי מקרקעין ולא מתחום דיני הירושה.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.