העברת התנגדות לבית משפט - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • דורית

  נשלח ע"ידורית 10:13, 28 באוקטובר 2015

  ראשית ברצוני להודות על תגובותייך והתייחסותך הרצינית והמקצועית לשאלותיי בפורום. שאלתי- לאחר שהוגשה התנגדות לרשם הירושה מהו התהליך? האם צריך להמתין להודעת הרשם? האם עובר התיק לבית משפט ? איזה בית משפט? האם מקבלים זימון לבית המשפט? אשמח אם יש עוד פרטים שמוטב לדעת.

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  14:47, 28 באוקטובר 2015

  משהוגשה התנגדות היא נבדקת אצל הרשם. אם ההתנגדות עומדת בתנאים הראשוניים לחוק, מעביר הרשם את ההתנגדות ואת הבקשה לקיום הצוואה, כולל הצוואה המקורית אל בית המשפט לענייני משפחה שנראה שיש לו סמכות מקומית לדון בענין.

  החלטת ההעברה נשלחת לצדדים. לאחר קליטת התיק בבית המשפט (למעשה נפתחים שני תיקים - תיק תביעה שהוא הבקשה לקיום ותיק תביעה שהוא ההתנגדות לקיום) שולחת מזכירות בית המשפט הודעות לצדדים עם החלטות מקדמיות בדבר פתיחת התיקים והגשת מסמכים. כן יש הודעה על דיון מקדמי בפניי השופט שידון.

  יש לשים לב לכן להקפיד ברישום כתובות נכונות ומדוייקות בכתב הבקשה לקיום ובכתב ההתנגדות.

  יש לשים לב שכתב ההתנגדות חייב להיות מפורט וברור ולכול כל טענה אפשרית שכן הוא הבסיס לדיון בבית המשפט.

  התיק נסגר אצל הרשם ומכאן ואילך הדיון יימשך בבית משפט. אם תדחה ההתנגדות בשלמות, יוחזר התיק לרשם למתן צו קיום. אם תתקבל ההתנגדות בשלמות או באופן חלקי, יאו שהצדדים יגיעו לפשרה כלשהי, יתן בית המשפט פסק דין.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.