מינוי מנהל עיזבון והוספת נספח בצוואה - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • אנני

  נשלח ע"יאנני 07:54, 29 באוקטובר 2015

  שלום רב, אני ובעלי ערכנו צוואות ניפרדות (לא הדדיות) והעורך דין שלנו מינה עצמו כמנהל עיזבון(בעת חתימת הצוואה לא ידענו מה שכרו של מנהל עיזבון) בכל אחת מהצוואות להלן שאלותיי: 1. האם מינוי מנהל עיזבון בצוואה מחייב? במידה והיורשים לא מעוניינים במנהל עיזבון האם יכולים לבטל זאת? 2. האם ניתן להוסיף ניספח לצוואה רק בנוגע למינוי מנהל העיזבון ולהביע את רצוננו לבטל את מינוי מנהל העיזבון? יצויין שהצוואה לא מסובכת ואין סיבה להניח שתהיה מחלוקת בין היורשים בתודה מראש אנני

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות עו"ד,מנהל הפורום

  10:20, 29 באוקטובר 2015

  ראשית - לפני חתימה על צוואה אדם נדרש לקרוא ולהבין היטב כל דבר בצוואה. כיוון שאתם חתמתם על הצוואות אני מניח שקראתם והבנתם. מכאן שלא עורך הדין מינה את עצמו אלא אתם.


  - למרות האמור בצוואה הרשם לענייני ירושה או בית המשפט אינם ממנים מנהל עזבון, אלא לפי בקשה מפורשת ונפרדת של היורשים. הנטיה של הרשמים היא לא למנות מנהל עזבון (למרות הוראה בצוואה), אלא אם יש ממש צורך בכך (למשל מצבים של משפחה מורכבת או של חוסר תקשורת בין יורשים או של רכוש מסובך).

  - אין "נספח לצוואה". החוק אינו מכיר ב"נספחים" - מסמך שלא נערך באחת הדרכים המוכרות לעשיית צוואה לא יוכל לקבל תוקף של צוואה או לשנות מצוואה שנעשתה כדין. מומלץ לעשות צוואה אחרת חדשה יותר, המבטלת את הצוואה הקיימת, כשכל השוני הוא ביטול סעיף מנהל העזבון.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.