מינוי מנהל עיזבון והוספת נספח בצוואה- המשך שאלה - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • אנני

  נשלח ע"יאנני 11:42, 29 באוקטובר 2015

  עבור עורך דין גדות, רב תודות לך על המענה המהיר והברור 1. אכן הבנתי כשחתמתי מהו מנהל עיזבון אך הובהר לי שזה לא מחייב את היורשים ולכן לא שאלתי לגבי העלות. 2. אשמח לקבל מימך הצעת מחיר עבור שתיי צוואות נפרדות להסרת הסעיף של מינוי מנהל עיזבון. וכן מחיר עבור כל עותק נוסף. 3. אם לא מוגשת בקשה למינוי מנהל עיזבון מדוע בכל זאת אתה ממליץ לערוך צוואה חדשה? 4. לי ולבעלי יש שני ילדים משותפים ולבעלי ילדה מנישואין קודמים. בצוואות הסדרנו את חלקו של כל יורש באופן ברור לרבות הילדה הלא משותפת- האם זה נחשב מקרה מורכב אשר עלול להביא להחלטה של מינוי מנהל עיזבון? יצויין שהיחסים בין כל היורשים מצויינים. בתודה מראש ובברכה, אנני

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  20:19, 29 באוקטובר 2015

  1. לגבי עלות - שכר מנהל עזבון נקבע על ידי בית המשפט ובשגרה לא יעלה על 3% משווי העזבון בתוספת מע"מ

  2. בעניינים פרטיים נא פני אלי ישירות ליעוץ אישי - ראי קישור למטה.

  3. אינני ממליץ. אבל צוואה היא מסמך חשוב מכדי שיהיה בנוי טלאים ותיקונים.

  4. לא. ואין לראות ביחסים מצויינים כעת מצב שיימשך לנצח. יש לקחת בחשבון שיחסים עשויים להתעכר, בייחוד אחרי שאחד מהההורים נעלם מהשטח ועל אחת כמה וכמה כששני ההורים נעלמים.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.