מכירת דירה מירושה - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • מלי

  נשלח ע"ימלי 05:01, 30 באוקטובר 2015

  לתשובתך המפורטת מודה מאוד לגבי סעיף א' רציתי לשאול האם איני יכולה לקבל מאחי את שווי חלקי בדירה ולחתום לו על "הסתלקות מירושה"?ואז הוא יכול לרשום את הדירה רק על שמו?כי אז אינני מוכרת לו וזו לא עסקת מקרקעין. אינני מעונינת שהדירה תירשם על שמי! אם בכל זאת זה בלתי אפשרי, ואני חייבת להעביר אותה בטאבו על שמי אני אהייה חייבת לשלם מס? על מלוא ערך הדירה או רק על חלקי בה? תודה

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  13:28, 30 באוקטובר 2015

  התשובה לשאלה ראשונה - בעקרון את יכולה אך מדובר בעברת מס של שניכם, שכן בפועל את כן מעבירה לו זכות במקרקעין ובפועל את כן מקבלת תמורה.

  התשובה לשאלה השניה - אם את עומדת בתנאי הפטור שבחוק, לא תשלמי מס כלל במכירת חלקך באותה דירה.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.