מהם הסמכויות הכספיות של מנהל עיזבון בחשבון עיזבון מול הבנק? - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • אור

  נשלח ע"יאור 15:57, 31 באוקטובר 2015

  מוניתי למנהל עיזבון למשך שנה ,והנני מבקש למשוך כספים ,והבנק טוען, שאין באפשרותו לאפשר לי משיכת כספים, אלא רק לפי צו הירושה. האם הטיעון הזה חוקי, ומדוע אני צריך הסכמה של הבנק , כאשר הנני תחת פיקוחו של האפוטרופוס הכללי?

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  17:14, 4 בנובמבר 2015

  אם יש הוראות מפורשות בצוואה, לגבי הכספים, יש לפעול לפיהן. אם אין - יש לפעול לפי צו המינוי שנתן בית המשפט או הרשם לענייני ירושה. אם אתה סבור שעליך לבצע פעולות מסויימות והבנק מסרב, עליך להגיש בקשה מתאימה לבית המשפט למשפחה נגד הבנק.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.