ירושת משק חקלאי - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • מארי

  נשלח ע"ימארי 07:22, 5 בנובמבר 2015

  לי ולאבי הוצא צו ירושה לאחר מות אימי.סעיף 114 ג אומר היו שני יורשים בן זוגו של המוריש עדיף [בר רשות].אבי חלה מאוד ולא יכול להפעיל את המשק.האם אוכל לבקש מבית המשפט ,להפוך אותי לבת ממשיכה?אבי ללא כשרות משפטית[חסוי]

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  18:28, 5 בנובמבר 2015

  יש להבחין בין סמכות בית משפט להורות על ירושה לבין זכויות בנכס. בדרך כלל הזכויות במשק חקלאי נגזרות מהסכם בין הגוף המיישב (סוכנות או המדינה) לבין האגודה השיתופית או המתייש. הוראות החוזה גוברות.לפיכך ראוי לגשת לייעוץ עם המסמכים

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.