שאלה על ירושה משפחתית - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • סמי

  נשלח ע"יסמי 07:34, 14 בנובמבר 2015

  במשפחה של 3 ילדים נשואים, אחד מהילדים נפטר. האם בן הזוג של הנפטר זכאי להנות מירושה של הורי הנפטר כשהם ימותו? האם זה משנה אם לזוג יש/אין ילדים?

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  17:40, 15 בנובמבר 2015

  השאלות הן: (א) האם יש צוואה. (ב) אם יש - מה כתוב בה. (ג) אם אין - האם היורש הנפטר נפטר לפני המוריש או אחריו? (ד) האם ליורש הנפטר יש ילדים?

  התוצאות משתנות לפי התשובות. לכן מומלץ לפנות ליעוץ פרטני, במיוחד כשיש צוואה שאז יש לעיין בה לפני מתן תשובה.

  תגובה
 • 08:14, 17 בנובמבר 2015

  אין צוואה. האם אין כללים מסודרים שקובעים מה קורה?איך זה משנה אם יש או אין נכדים למוריש? האם רק המעגל הראשון יכול להנות מהירושה?

  תגובה
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  20:46, 17 בנובמבר 2015

  כשאין צוואה חל חוק הירושה. החוק קובע נוסחאות לסדר הירושה. קרבת דם היא העקרון המוביל והחריג היחיד לה הוא בן/בת -זוג. אם אין ילדים למוריש אך יש לו נכדים, ודאי שהנכדים יורשים.

  ראשית יורש "המעגל הראשון" שהם ילדים ובהעדרם - נכדים ובהעדרם - נינים. בהעדר כל אלה, יורש "המעגל השני" שהם אחים ובהעדרם - אחיינים וכן הלאה. בהעדר כל אלה יש "המעגל השלישי" שהם סבים ובהעדרם דודים ובהעדרם דודנים וכן הלאה.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.