שינוי צוואה ללא ידיעת האחרים - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • יאלי

  נשלח ע"ייאלי 16:26, 15 בנובמבר 2015

  ההורים של בעלי רשמו צוואה על שם הנכדים 17 במספר ובעלי ואחיו היו חתומים על הצוואה היה מרמור בין האחריות כי לאחת יש 2 ילדים ולאחר 5 ולשני 6 בקיצור היא כעסה למה היא תקבל 2 חלקים ולאחר 5 וכן הלאה. מצחיק שזה עצוב. לפני 11 שנים האב נפטר והבנות ניסו לשדל את האם להוריש את הרכוש לילדים בלבד ולא לנכדים פרט לבן אחד שנהרג ויש לו 3 ילדים ולכן יש שלושה נכדים [שישית] בחלק. בעלי סירב לשנות את הצוואה כי הוא אמר זו הייתה החלטה של האב ואין לשנותה. לפני 3 חודשים סיפרו לבעלי שיותר משלוש שנים הם שינו את הצוואה אך לא הראו לו כלום.הוא כעס השתולל איך עשו זאת אך לא ביקש לראות מרוב שהוא כעס יש גם חסכון בבנק שבו בעלי ואחותו חתומים שאי אפשר למשוך כסף אלא אם שניהם חותמים אך איני יודעת מה קורה אם האם הולכת לבדה ומושכת כסף כי אני יודעת שמספר פעמים האחיות דרשו מהאם סכומים גדולים בין 60.000 למאה אלף. כרגע האם בדעה צלולה היא בת 87 אך אינה יודעת לקרוא עברית. איני יודעת איפה ערכו את הצואה איפה היא שמורה איזה עורך דין. שאלתי היא מותר לעשות דבר כזה ולהסתיר מהשאר ולא לדעת מה נכתב בצוואה החדשה? האם חובתם להראות את הצוואה החדשה ומה קורה אם נמשך כסף איך אפשר לדעת אם זה בזדון או בטוב לב. פשוט כל עוד האם בדעה צלולה ויש שינויים שלא בצדק עכשיו אפשר לשנות אבל האם האם לא תהיה צלולה תהיה בעיה תודה

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  17:45, 15 בנובמבר 2015

  מספר שאלות מתעוררות. האם הצוואה המקורית בה מדובר היא צוואה הדדית? מתי נעשתה הצוואה? מה כתוב בה בדיוק? אמנם האם לכאורה צלולה, אך ייתכן שהיתה כאן השפעה בלתי הוגנת. כמו כן תתעוררנה שאלות האם הצוואה נעשתה בשפה שברורה לאם או שרק החתימו אותה עליה.
  אני ממליץ שתפנו ליעוץ, כי הפורום אינו מתאים לענין מורכב כל כך

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.