אימי נפטרה לפני אבי, לא ניתן צו ירושה - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • שלי

  נשלח ע"ישלי 11:47, 16 בנובמבר 2015

  אימי נפטרה לפני 10 שנים, לאחר מותה הותירה רכוש ומחצית מבית המגורים, לאמי לא הייתה צוואה, ואף לא התבקש עד כה צו ירושה. לפני כשנה נפטר אבי והוא ערך צוואה שבה העביר את כל הנכסים אליי לרבות הדירה. השאלה שלי היא כזו, מכוח חוק הירושה הרי שמחצית הזכויות בדירה אמורות לעבור לאבי, ואז למעשה הבעלות של אבי בדירה הינה 75 אחוז. אולם לא נערך כל צו ירושה בחיי אבי לאחר מות אימי, האם כעת לאחר שאבי נפטר ניתן לבקש צו ירושה על אימי ובו אבי (או אני היורש היחיד עפ"י הצוואה) אקבל את חלקו של אבי בירושות האם? או שמא בגלל שאבי נפטר ולא התבקש צו ירושה לאימי אז הרכוש של אימי מתחלק בין כל היורשים ללא אבי

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  15:44, 16 בנובמבר 2015

  ביום פטירת אמך עבר כל רכושה ליורשיה לפי חוק הירושה. כלומר כאשר אביך ציווה לך את כל רכושו, זה כולל גם את חלקו בירושת אמך. אבל חוק הירושה קובע שאין העברת זכויות, אלא לפי צו ירושה או צו קיום צוואה. לפיכך יש חוזה להוציא צו ירושה לאמא ולציין בה את יורשיה לפי חוק. במקום היורש "אבא" יש לציין "יורשי המנוח..."

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.