דרישה חוזרת לדירה כשאין צוואה - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • ציפי

  נשלח ע"יציפי 08:09, 17 בנובמבר 2015

  לפני 25 שנה התגרשתי וקניתי את החלק שלי בדירה מהגרוש שלי. לפני כארבע שנים העברתי את הדירה במתנה לבן שלי הגדול. היה לנו בן אחד משותף. לצערי הרב עם כל הצער והכאב בני הלך לעולמו לפני שנתיים . מאז לא עשיתי כלום עם הדירה. הגרוש שלי הוציא בעזרת עו"ד צו ירושה שהדירה צריכה להתחלק חצי חצי . אני חסרת אונים לא יודעת מה לעשות. הרי הגרוש שלי קיבל את חלקו בזמנו והדירה הייתה רשומה בטאבו כל השנים. מכיוון שבני נפטר בהפתעה ולא השאיר צוואה הגרוש שלי רוצה לעשות עלי סיבוב שני וטוען שזכותו לקבל חצי מהדירה. מה הן זכויותי במקרה הזה ומה עלי לעשות אודה לתשובה ממך

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  20:31, 17 בנובמבר 2015

  בהעדר צוואה של הבן, צודק הגרוש שלך. אם נתת את הדירה במתנה גמורה לבנך, הרי שהדירה הפכה שלו בלבד. משנפטר בנך ללא ילדים משלו וללא בת-זוג, הרי שיורשיו הם הוריו. המצב המשפחתי בין ההורים אינו משנה - רק הקשר הביולוגי. כל רכושו של בנך מתחלק בחלקים שווים בין הוריו.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.