• אסף

  נשלח ע"יאסף 11:20, 17 בנובמבר 2015

  1. האם ליורשים יש זכות לקבל מהיורש העיקרי מידע לגבי הרכוש שהיה לנפטר או ש "כל השאר ילך ל פלוני " זה קביל מה ניתן לעשות על מנת לקבל מידע 2. האם עשיית צוואה סמוך למועד הפטירה (3 חודשים לפני) כאשר אדם חולה ופגיע היא עילה לביטול הצוואה?

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  20:34, 17 בנובמבר 2015

  1. ליורשים זכות למידע, כי מרגע המוות הם הופכים לבעלים משותפים ברכושו של המנוח.

  2. יש לדרוש את המידע באמצעות מכתב רשום. בהעדר מידע, יש לפנות לבית המשפט לקבלת סעד מתאים.

  3. מרחק הזמן בין צוואה לפטירה אינו שיקול עיקרי. מצבו הבריאותי של המצווה הוא שיקול עיקרי. אם המנוח סבל מחלות קשות או קבל תרופות שעשויות להשפיע על צלילות דעתו, או שעקב מצבו היה תלוי לחלוטין במי שנהנה ביותר מהירושה, ייתכן ויש כאן עילה להתנגדות לצוואה.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.