• חסוי

  נשלח ע"יחסוי 11:15, 19 בנובמבר 2015

  האם ישנה אפשרות לתבוע ירושה? כשחלק מהילדים מקבלים בזמן היות ההורים בחיים דירות וכסף, וילד אחד לא, האם ניתן לעשות עם זה משהו?

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  11:15, 22 בנובמבר 2015

  התשובה הקצרה היא - לא!

  בחייו אדם יכול להעניק מתנות ברכושו כרצונו: מה שהוא רוצה ולמי שהוא רוצה ובתנאים שהוא קובע. בצוואתו יכול אדם להוריש את רכושו כרצונו - למי שהוא רוצה בתנאים שהוא רוצה ומה שהוא רוצה.

  אדם שהוא צאצא בוגר של הוריו, שאיננו תלוי בהם לחלוטין לפרנסתו (למשל ילד נכה בנכות קשה או מפגר שאינו יכול לפרנס עצמו) אינו יכול לתבוע את הוריו או לחייבם לתמוך בו או לתת לו מתנות. מותר להורים להעדיף צאצא אחד על פני צאצא אחר.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.