• סיגל חדשי

  נשלח ע"יסיגל חדשי 13:44, 21 בנובמבר 2015

  שלום רב לפני שאנחנו עושים צוואה ברצוני לדעת אם אין צוואה ויש לזוג רק משק חקלאי,פנסיה,.אין חסכונות וחשבון בנק אחד משותף.2 חשבונות על שם הבעל מה החוק אומר ביחס לירושה אחרי מוות של בן זוג או בת זוג או שניכם? יש 3 ילדים בוגרים.תודה מראש.

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  11:19, 22 בנובמבר 2015

  בהעדר צוואה לגבי רכוש שהוא חשבונות בנק: זכאי/ת בת/בן הזוג למחצית מהכספים והילדים מתחלקים במחצית האחרת. לגבי רכוש שהוא מסוג של משק חקלאי, יש לברר את טיב הזכויות במשק החקלאי. יש משקים שניתנים להורשה, כי למתיישב יש זכויות ישירות כלפי בעל הקרקע. יש משקים שהזכויות בהם אינן ניתנות להורשה, אלא העברת הזכויות בהם נעשית רק לפי הוראות ההסכם שבין בעלת הקרקע (המדינה או הסוכנות היהודית) לבין האגודה השיתופית (= המושב) לבין המתיישב עצמו. מומלץ בענין זה לגשת ולקבל ייעוץ ממי שמתמחה במושבים.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.