• סיגל

  נשלח ע"יסיגל 16:56, 21 בנובמבר 2015

  שלום, ברצוני לשאול שאלה, הורי בני 80 ו 90, הם רוצים למכור את הבית שלהם שהוא על שמם ולקנות בית חדש, אני גרה עם הורי ושאר אחי נשואים ולא גרים בבית, אמא שלי אומרת שהעו"ד מבקש את הסכמת הילדים וחתימתם למכירת הבית, מדוע? תודה רבה

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  11:23, 22 בנובמבר 2015

  התשובה הקצרה -איני יודע. יש לברר את הסיבה לכך אצל אותו עו"ד. ייתכן שיש לאחים/ילדים זכויות בבית או שהם זכאים לפי התחיבות בכתב של ההורים לטובתם, המונעת מכירה חופשית. ייתכן שעורך הדין מבקש למנוע מלחמות במשפחה ושאף צאצא לא יעלה טענה שאין ההורים, או אחד מהם לפחות, צלולים ב- 100% או מסוגלים באופן עצמאי לנהל עסקאות מכר וקניה כאלו. וייתכן כמובן שאמך לא הבינה אותו נכון.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.