יישום צו ירושה על שימוש בנכס - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • שמואל

  נשלח ע"ישמואל 12:20, 23 בנובמבר 2015

  חנות, שהיא חלק מעיזבון, מושכרת על ידי אחד היורשים שגובה את דמי השכירות ואינו מעביר ליורש השני את חלקו בדמי השכירות לפי צו ירושה. שאלות: 1.מהו ההליך המשפטי שהיורש השני יכול לנקוט כדי לקבל את חלקו בדמי השכירות(פרט לפירוק שיתוף)? 2.האם היורש השני יכול להגיש תביעה בהוצאה לפועל על מחצית דמי השכירות על סמך צו הירושה, ו/או איזה מסמכים אחרים נידרשים כדי לתבוע את חלקו בדמי השכירות בהוצאה לפועל?

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  16:21, 23 בנובמבר 2015

  מעת שנרשמה הירושה, מערכת היחסים בין יורשי החנות היא מערכת יחסים של שותפים בעסק או ברכוש. בהתאם לגבה החוב ולעבודות הכרוכות בדבר יכול השותף הנפגע להגיש תביעה נגד השותף הפוגע בבית משפט תביעות קטנות, או ישירות להוצאה לפועל, או להגיש התביעה לבית המשפט למשפחה שלו סמכות ייחודית לדון בסכסוכים בין קרובי משפחה מדרגה ראשונה.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.