שאלה בעניין צו ירושה - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • אופיר

  נשלח ע"יאופיר 20:36, 23 בנובמבר 2015

  שלום, יש לי שאלה: אדם שהיה נשוי עם 3 ילדים נפטר כשבבעלותו דירה משותפת עם אשתו, רכב משותף עם אשתו, חשבון בנק משותף עם אשתו וכן חשבון בנק משותף עם הבת שלו. כעת מעוניינים הילדים שכלל הרכוש יעבור לאימם- אשתו של המנוח פרט לחשבון הבנק המשותף שהיה למנוח עם ביתו שאותו הם רוצים להשאיר לבת (אחותם). האם ניתן להגיש תצהירי הסתלקות מצד שלושת הילדים והאמא שאומרים שכלל הרכוש יעבור לאם פרט לחשבון הנ"ל? האם זה יתפוס? תודה מראש.

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  15:04, 25 בנובמבר 2015

  כל יורש יכול להסתלק, אבל רק מחלקו שלו בירושה. נראה שאצלכם צריך לשלב בין הסתלקות להסכם יורשים. ראוי שתפנו לייעוץ פרטני בענין ירושתכם.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.