• 25 בנובמבר 2015

פנייה לבית משפט לאור ביטול ההתנגדות

1. האם ניתן להגיש בקשה לבית משפט לאחר שרשם הירושה החליט שאין לי מעמד להתנגדות מאחר ואני לא קרובת משפחה...ולא רשומה בצוואה כמוטב..
    2. אם ובמידה ואני יכולה להגיש תביעה לבית משפט כיצד פותחים תיק...?
    3. העילה להתנגדות הייתה לאור השפעה בלתי הוגנת שנכתבה צוואה 3 חודשים לפני פטירת המנוחה ויש תמיהות רבות לגבי ניהול תיק הצוואה.
    למנוחה אין ילדים או בן זוג מדובר על צוואה שנעשתה רק לגבי חברים בלבד.
    4. בצוואה מוזכרים חברים עם אנטרס מובהק לקבל רכושה אחרי פטירתה!
    5. עורך הדין שנעשתה אצלו הצוואה לצערי הוא נוטריון וזה נותן יותר תוקף לצוואה במקרה זה ותמוה שבמקום שהוא כעורך דין יציג את הבקשה לצו קיום צוואה נבחר אחד המוטבים להגישה כשאותו עורך דין מיייצג אותו, מדוע לא ביקש קיום צוואה בעצמו? מדוע לא נבחרו אחרים מהמוטבים והיו לפחות 10 מוטבים?
    5. רשם הירושה לא ביטל את בקשת ההתנגדות מלכתחילה עלי לציין שהייתה התייחסות רצינית ואישית לבקשותי כי לא הייתי מיוצגת עי בא כוח משפטי... ונתן לי להציג ראיות בקשות נוספות! לצערי טען שבגלל שאין לי מעמד להגשת ההתנגדות ואין לי הוכחות חותכות שהמנוחה הייתה מנותקת מהסביבה ... למרות שיש הרבה פרטים והוכחות על קשר בין החברים בתקופה האחרונה ושינוי צוואה דוקא 3 חודשים לפני פטירתה?
    במידה והחוק מתיר השפעות כאלה אני ארים ידיים ולצערי ינצחו המתכוונים!

25 בנובמבר 2015
  • מנהל הפורום רונן גדות, עו"ד 25 בנובמבר 2015

פנייה לבית משפט לאור ביטול ההתנגדות

סעיף 151א לחוק הירושה קובע: " הרואה עצמו נפגע מהחלטת רשם לעניני ירושה רשאי לערער עליה לפני בית המשפט המוסמך לפי סעיף 151, שידון בערעור בשופט אחד." תקנה 46 קובעת "המועד להגשת ערעור על החלטת רשם לעניני ירושה הוא חמישה עשר ימים מיום המצאת ההחלטה".

25 בנובמבר 2015
שלום, מה השאלה המשפטית שלך?