פנייה לבית משפט לאור ביטול ההתנגדות - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • דורית

  נשלח ע"ידורית 09:54, 25 בנובמבר 2015

  1. האם ניתן להגיש בקשה לבית משפט לאחר שרשם הירושה החליט שאין לי מעמד להתנגדות מאחר ואני לא קרובת משפחה...ולא רשומה בצוואה כמוטב.. 2. אם ובמידה ואני יכולה להגיש תביעה לבית משפט כיצד פותחים תיק...? 3. העילה להתנגדות הייתה לאור השפעה בלתי הוגנת שנכתבה צוואה 3 חודשים לפני פטירת המנוחה ויש תמיהות רבות לגבי ניהול תיק הצוואה. למנוחה אין ילדים או בן זוג מדובר על צוואה שנעשתה רק לגבי חברים בלבד. 4. בצוואה מוזכרים חברים עם אנטרס מובהק לקבל רכושה אחרי פטירתה! 5. עורך הדין שנעשתה אצלו הצוואה לצערי הוא נוטריון וזה נותן יותר תוקף לצוואה במקרה זה ותמוה שבמקום שהוא כעורך דין יציג את הבקשה לצו קיום צוואה נבחר אחד המוטבים להגישה כשאותו עורך דין מיייצג אותו, מדוע לא ביקש קיום צוואה בעצמו? מדוע לא נבחרו אחרים מהמוטבים והיו לפחות 10 מוטבים? 5. רשם הירושה לא ביטל את בקשת ההתנגדות מלכתחילה עלי לציין שהייתה התייחסות רצינית ואישית לבקשותי כי לא הייתי מיוצגת עי בא כוח משפטי... ונתן לי להציג ראיות בקשות נוספות! לצערי טען שבגלל שאין לי מעמד להגשת ההתנגדות ואין לי הוכחות חותכות שהמנוחה הייתה מנותקת מהסביבה ... למרות שיש הרבה פרטים והוכחות על קשר בין החברים בתקופה האחרונה ושינוי צוואה דוקא 3 חודשים לפני פטירתה? במידה והחוק מתיר השפעות כאלה אני ארים ידיים ולצערי ינצחו המתכוונים!

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  15:19, 25 בנובמבר 2015

  סעיף 151א לחוק הירושה קובע: " הרואה עצמו נפגע מהחלטת רשם לעניני ירושה רשאי לערער עליה לפני בית המשפט המוסמך לפי סעיף 151, שידון בערעור בשופט אחד." תקנה 46 קובעת "המועד להגשת ערעור על החלטת רשם לעניני ירושה הוא חמישה עשר ימים מיום המצאת ההחלטה".

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.