התנגדות למימוש צו ירושה - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • אליהו

  נשלח ע"יאליהו 18:22, 27 בנובמבר 2015

  שלום רב. 6 אחים עם צו ירושה מזה שנה. הכסף חולק בין כל האחים. עתה בניסיון למכור את הבית שנותר שומם, יש התנגדות של אחת האחיות למכירת הבית וזאת, ללא כל סיבה הגיונית. הדבר מעכב קונה פוטנציאלי מלסגור חוזה. מדובר באחות "בעייתית" שרוצה לשמר הנכס לעד. האם וכיצד ניתן לכפות הסכמה למימוש צו הירושה במלואו ולחיובה של המתנגדת היחידה למכירת הבית. תודה לתשובתך.

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  19:46, 2 בדצמבר 2015

  כל אחד מהיורשים יכול להגיש בבית המשפט לענייני משפחה תביעה לפרוק השיתוף בדירה. בהנחה שהעובדות שתארת מדוייקות ואין עוד יינתן צו לפרוק שיתוף בהקדם.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.