חוות דעת מבית המשפט לענייני משפחה באישור ביהמ"ש - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • ס

  נשלח ע"יס 09:34, 18 בדצמבר 2015

  הגשתי חוו"ד בבימ"ש לענייני משפחה באישור ביהמ"ש. לא מונה מומחה מטעם ביהמ"ש אלא אושר בהחלטה שאגיש חוו"ד. האם תקנה 130א לתקנות סדר הדין האזרחי חלה בביהמ"ש לענייני משפחה. הצד שכנגד לא זימן את המומחה. האם היתה מחובתו לזמנו כפי שכתוב בתקנה 130א ואם לא זימנו חווה"ד מתקבלת.

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  11:53, 18 בדצמבר 2015

  לפי תקנות 258ב ו- 258יב בית המשפט שאשר את מינוי המומחה היה אמור לקבוע האם לפעול לפי תקנה 130א' או 258יב. אם לא קבע אחרת נראה לי שאפשר לטעון שחלה בענין זה תקנה 258יב, למרות שזה מומחה שלך. .

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.