מגרש חקלאי בירושה - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • מירית

  נשלח ע"ימירית 23:12, 18 בדצמבר 2015

  סבתי נפטרה ואני אחת היורשות בצוואתה. יש בידי צו לקיום צוואה. אחד הנכסים בעזבון הוא 6% בעלות ממגרש חקלאי גדול שעדיין לא עבר פרצלציה (קרקע מירי - אבל מוקף בשכונות צפופות עם רבי קומות וכנראה יופשר בשנים הקרובות לבניית שכונה). הנכס מחולק בצוואה בין 6 יורשים, כשחלקנו רוצים להחזיק בירושה וחלקנו רוצים למכור. א. האם אנו תלויים זה בזה, או שכל אחד יכול לעשות עם ה 1% שלו מה שירצה? קיימת חשיבות בנושא כי קיימים במשפחה סכסוכים עמוקים ויהיו כאלה שלא ירצו לשתף פעולה לטובת אחרים. ב. האם יש משמעות מבחינת מיסוי לקבלת הקרקע בירושה? (פרט לכך בחדי נכס אחד - בית צמוד קרקע בו אני גרה)

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  10:13, 20 בדצמבר 2015

  א. אם אין הגבלה בצוואה, כל יורש יכול לעשות בחלקו כרצונו. לענין זה ראוי לקבל יעוץ לפני עשיית פעולות.

  ב. בכל מקרה מכירת קרקע חייבת מס. קבלתה בירושה משפיעה על חישוב המס.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.