בקשה לקבלת מסמך מעורך הדין שערך את הצוואה של דודה של אימי - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • משה

  נשלח ע"ימשה 15:48, 20 בדצמבר 2015

  שלום, לאימא שלי ואחותה יש דודה מאוד מבוגרת עם בית משלה. אחות של אימא שלי לקחה את הדודה כדי לערוך צוואה והדודה הסכימה להוריש את הבית לאימא שלי ואחותה. אחות של אימא שלי סגרה הכל לבד עם הדודה ועורך דין ואמרה לאימא שלי שהבית בבוא הזמן יהיה שלהן, היא לא רוצה להביא שום מסמך המעיד על כך. איך ניתן לוודא שאחות של אימא שלי דוברת אמת ואכן הבית יהיה של שתיהן בבוא היום? האם אפשרי לבקש מסמך כלשהוא מעורך הדין שערך את הצוואה. תודה, משה

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  20:53, 22 בדצמבר 2015

  עורך הדין נתן שרות משפטי לדודה או לאחות. כך או כך אין אמך לקוחה שלו ואינו חייב לה דבר. אין "זכות עיון" בצוואות. מומלץ לאסוף עובדות שקשורות לעריכת הצוואה על מנת שבבוא היום - אם יעלה הצורך - ניתן יהיה להגיש התנגדות לצוואה בטענה להשפעה בלתי הוגנת.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.