שאלה בעניין צוואה הדדית - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • מאיר

  נשלח ע"ימאיר 04:36, 23 בדצמבר 2015

  בצוואה הדדית מסוימת מצויין שאם במקרה של מות אחד מבני הזוג, בן הזוג הנותר יוצר קשר של זוגיות (נישואין או ידוע בציבור) עם בן זוג חדש - לאותו בן זוג חדש לא תהיה כל זכות לחלק כלשהו ברכוש ובדירה המשותפים. האם הוראת צוואה כזו קובעת ומבטלת כל זכות (במידה וקיימת כזו) של בן הזוג החדש, ברכוש ובדירה הנ"ל, גם אם הוא מתגורר בדירה?

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  11:36, 23 בדצמבר 2015

  צוואה הדדית היא למעשה צוואות של שני בני אדם, כאשר צוואתו של כל אחד מהם חלה רק על רכושו של אותו אדם. אבל ניתן בכל צוואה לקבוע הוראות לגבי שימוש עתידי ברכוש ו/או לגבי העברת זכויות בו, או לגבי הגבלות על עבירות הזכויות. צריך להפקיד על הניסוח המתאים.

  תגובה
 • 18:07, 23 בדצמבר 2015

  תודה. כלומר, במצב שתיארתי - הוראות הצוואה קובעות ומבטלות זכות כלשהי של בן הזוג החדש?

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.