התנגדות לצוואה - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • דורון

  נשלח ע"ידורון 08:02, 27 בדצמבר 2015

  שלום רב, ברצוני לברר, אבי המנוח התחתן בשנית ומנישואין אלו נולדו 2 ילדים נוספים, זאת לאחר שמנישואיו לאימי יש את אחי ואותי, אבי ואשתו החדשה רכשו בית, כאשר אבי חלה במחלת הסרטן, דאגה אשתו להכין צוואה שנערכה בכתב יד ואומתה ע"י 2 חברותיה השכנות, בצוואה הוא מוריש לה את הבית ומצויין שגם אם ימכר הבית, הבית החדש שיקנה שלה גם כן. אלמנתו ירשה את הבית וכן את פוליסת החיים שלו. אבי נפטר לפני 7 שנים ולא התנגדתי לצו קיום הצוואה, האם אני זכאית למשהו והאם לאחר זמן כן רב אני יכולה להתנגד?

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  12:34, 27 בדצמבר 2015

  לא ניתן להגיש התנגדות כעת.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.