דמי שימוש/שכירות בדירת עיזבון ריקה - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • כפיר

  נשלח ע"יכפיר 11:16, 27 בדצמבר 2015

  האם יש ליורשת עילה לתביעה על זה שאחיה מונע ממנה להשכיר את דירת העיזבון של המנוחים ז"ל בכל מיני טענות ומענות? ב. האם היא יכולה לתבוע ממנו על 4 שנים של דירת עיזבון ריקה שלא הושכרה בכלל ,בזה שהוא ממנע ממנה את חלקה בדמי השכירות הפוטנציאלייים במידה והדירה היתה מושכרת?

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  20:46, 27 בדצמבר 2015

  שתי שאלות נשאלו. התשובה לכל אחת מהן היא - כן.

  תגובה
 • 08:55, 31 בדצמבר 2015

  בסדר.
  אבל מה יקרה אם האח שנאמן על שמירת הכספים ולא הציע את הדירות להשכרה יבוא ויטען שהאחות לא אמרה ולא הציעה כלום בעניין ? במילים אחרות: האם עילת התביעה לדמי שימוש קמה לאחות גם אם היא לא ביקשה במפורש שישכיר את הדירה שבעיזבון ?

  תגובה
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  11:44, 1 בינואר 2016

  בשאלה המקורית כתבת שהאח "מנע". בשאלה השניה מתואר מצב שאף יורש לא בקש לנצל את היכולת הכלכלית הטמונה בירושה. אלו שני מצבים שונים ולכל אחד מהם תוצאה משפטית אחר. עילת התביעה קיימת בכל מקרה. החלטה כיצד לפעול מחייבת ברור עובדתי מדוקדק.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.