הסתלקות מירושה כנגד העברת דירה במתנה - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • שמואל

  נשלח ע"ישמואל 14:22, 28 בדצמבר 2015

  על עזבונה של אימי התקבל צו ירושה, אחיי ואבי הציעו לי להסתלק מהעיזבון כנגד קבלת דירה של אבי (שאינה חלק מהעיזבון), כיצד אני יכולה להבטיח שאכן את קבלת הדירה לאחר הסתלקותו מהעיזבון? כיצד אני יכולה לקבל הקלה במס הרכישה כאשר זו דירתי השלישית? הוצע לי לבצע אם אבי עסקת מתנה, ברם לנוכח ניסיון העבר אני חוששת כי לאחר שהסתלק מעזבון הוא יעשה מנילופציה בכדי לחזור בו מהמתנה. לפיכך, כיצד אוכל לקבל הקלה במס רכישה וכיצד אוכל למנוע מאבי לחזור בו מהמתנה לאחר הסתלקותי. תודה מראש

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  16:52, 28 בדצמבר 2015

  הפניה שלך על פניה היא פניה לקבלת יעוץ לשם ביצוע עברות מס, או לחילופין מה שמכונה בלשון המשפטית "תכנון מס אגרסיבי" המחייב דיווח לרשויות המס.

  נראה לי שפורום זה איננו המקום המתאים לקבלת תשובות לשאלות כאלו..

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.