מכירה דירת ירושה - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • אלי

  נשלח ע"יאלי 14:17, 2 בינואר 2016

  4 ילדים יורשים דירה בשווה. טרם ניתן צו קיום צוואה. פטירת המוריש לפני חודש. 3 מהשותפים לוחצים למכור כבר את הדירה בחוזה מותנה. הרביעי מתנגד בין היתר כדי לטפל תחילה בחשד סביר שמטפל זר גרם להמתה של המוריש. מה זכויות הרביעי?

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  10:23, 3 בינואר 2016

  יש לזכור שזכותו של אדם שלא (!!) להיות שותף לאחרים היא זכות בכירה ומועדפת במשפט הישראלי. אם היורש הרביעי יסרב לחתום על עסקת המכר, יצטרכו שלושת האחרים להגיש תביעה לפרוק שיתוף ולמעט במקרים נדירים, בית משפט למשפחה ייתן צו למכירת הדירה. עדיף להגיע להסכמות.

  עיכוב מכירה של דירה עד לחקירת מותו של המוריש אינו נראה לי שייך כלל למכירת הדירה. הראשון הוא ענין פלילי לחקירת משטרה. השני הוא ענין אזרחי מובהק.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.