צו קיום צוואה - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • איילה

  נשלח ע"יאיילה 20:00, 3 בינואר 2016

  שלום דודתי נפטרה ב1990 וחבר שלה שגם נפטר בינתיים מונה למנהל העיזבון. אמי שהיא אחותה נשארה יורשת חוקית.שאלתי- מהי הדרך המהירה ביותר לקבל העתק נאמן למקור של צו קיום צוואה.אין לנו מס תיק של הצוואה רק העתק של הצוואה.. הצורך מתבקש נוכח קופת גמל שיצרה איתנו קשר לאחרונה ואימי היא היורשת היחידה .אך משיכת הכספים מצריכה הבאה של צו קיום צוואה.(אני אפוטרופוס של אמי )

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  16:13, 4 בינואר 2016

  בשנת 1990 ענייני ירושה טופלו בבתי משפט מחוזיים או בבתי דין דתיים (רבני ליהודים, שרעי למוסלמים, נוצרי לנוצרי - כל אחד לפי עדתו). יש לפנות לארכיבים של אותם בתי משפט ולנסות לאתר שם.
  אם נרשמה העברת זכויות בלשכת רישום מקרקעין, אפשר לפנות לאותה לשכה ולהזמין את תיק השטר בו נרשמה פעולת ההעברה מכח ירושה. יהיה בו התק של הצוואה וכך ניתן יהיה להגיע למקור.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.