אזהרה לתביעה לאחר יישום הצוואה - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • קטי

  נשלח ע"יקטי 20:29, 4 בינואר 2016

  לאחר מות סבי וסבתי חולקה הצוואה בין 4 יורשים כשכל אחג קיבל חלק יחסי בצוואה לפי 15,35,25,25 אחוז היום לאחר כמה חודשים שהצוואה חולקה גורשות האחיות מאמי סכום של 30 אלף שקל שהוצאו עי אמי לתשלום עו''ד ליישום אפוטרופוס לסבא זל והוצאות נוספות. שאלה ? האם מותר להן לפי החוק היבש לתבוע את אמא כרגע????

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  12:36, 6 בינואר 2016

  בעקרון אין קשר בין הדברים. כיורשות של הסבא, זכאיות הדודות לדרוש דין וחשבון ואם לדעתן אמך הוציאה כספים שלא כדין מחשבונו של סבא, זכותן לתבוע בלי קשר ליובש או לרטיבות.

  מומלץ שאמך תאסוף מייד ותארגן את כל המסמכים הקשורים לפעולה זאת: הסכם שכר טרחה, התכתבויות והודעות . לעשות תרשומות על שיחות ועדכונים לאחיות.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.