מימוש צוואה שניתנה בע"פ לעו"ד שטרם הספיק להחתימו עליה - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • שילת

  נשלח ע"ישילת 21:06, 4 בינואר 2016

  שלום,עו"ד החתים אדם על צוואה, לאחר זמן מה עשה האדם שינוי בע"פ, כאשר עוד הגיע לביתו, ובאותו יום שמסר בע"פ צוואה מתוקנת, עבר אירוע מוחי , חלה הידרדרות במצבו, ונפטר. מה עושים במקרה כזה, ואיך ניתן להוכיח את הצוואה המתוקנת? עוד אומר כי צוואה ללא חתימה עשוייה להוביל לקושי במימוש. מה עושים במקרה כזה?

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  12:38, 6 בינואר 2016

  חוק הירושה מכיר במצב כזה ונותן לו פתרון. מדובר במצב של צוואת שכיב מרע. יש לדרוש מהעדים לדבריו, כלומר אלה ששמעו אותו אומר בעל פה את התיקון, שייגשו מייד לעשות תצהירים מפורטים ככל שניתן ויחתמו עליהם כדין. מומלץ לגשת עם כל הפרטים המדוייקים ליעוץ.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.