מבנה צוואה - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • גיא

  נשלח ע"יגיא 06:52, 10 בינואר 2016

  שלום רב, הורי צעירים בני 65 בעלי 4 דירות ומעט כסף פנוי מעוניינים לערוך צוואה שבסופה תחלק שווא בשווא את כל נכסיהם לאחר לכתם בין 3 ילדיהם. הם חשבו שאם הם מביעים רצון מפורש כזה בצוואה בזה נגמר הסיפור אבל אמרו להם שכך בהגיע היום נצטרך אנו היורשים לשלם 30% מס למדינה. הציעו להם למנות מנהל עיזבון ולהועיד כבר כעת נכסים מסויימים ליורשים ספיציפיים וכך להמנע מהמס. כמובן שזה יוצר קשיים. האם כך אכן הדברים מתנהלים? האם אילו 2 האופציות? תודה מראש, גיא

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  09:54, 10 בינואר 2016

  (1) ראשית: "אופציה" בעברית = אפשרות. (2) שנית - איפה נקבע, שיש רק 2 אפשרויות??
  (3) מינוי מנהל עזבון אינו משפיע על הקף החבות במס. חבות במסים נקבעת לפי המורישים והיורשים . מנהל עזבון הוא רק כלי משפטי להוצאה לפועל של צוואה או צו ירושה. (4) אין בישראל מס על ירושה ולא על עזבון. יש מס שבח מקרקעין שמוטל במצבים שונים. אם שיקול המס משמעותי, ראוי לתכנן את חלוקת הרכוש בצוואה. תכנון צוואת מחייב ייעוץ פרטני

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.