כספי ירושה - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • אביב

  נשלח ע"יאביב 10:08, 10 בינואר 2016

  שלום אני ואחי ירשנו כספים מאח של אימנו ז"ל,כספים שלפני מותו הוא החל בתהליך של שחרור (כסף מקופת פיצויים) אבל לא השלים את התהליך מאחר והא נפטר באמצע התהליך. בצוואתו הוא הוריש לי ולאחי את כספי הקופה ורשם כי על כל אחד מילדיו (יש שניים) לעביר לכל אחד מאיתנו את הסכום שהוא נקב. הילדים ביקשו לשנות את חלוקת הרכוש בינהם ולכן יצא צו קיום צוואה חדש. כאשר ניגשו הילדים לשחרר את הכספים מהקופה הם ביקשו שהכסף יועבר לפי החלוקה שמופיעה בצוואה ישירות אלי ולאחי במקום אליהם ואז שהם יעבירו (רצון לחסוך זמן) . נכון לעכשיו חתמנו כולם על כל המסמכים שדרשה הקופה,עברנו את אישור המחלקה המשפטית ועכשיו הם אומרים כי יש להם ארבע חודשים לסיים את התהליך.? ובנוסף נדרש לגשת לפקיד שומה? שאלתי: למה אני צריך לעבור דרך פקיד שומה?האם כספי ירושה אינם פטורים ממס?הרי הנפטר כבר שילם עליהם מס בחיו ! האם זה חוקי מבחינת הקופה למשוך את התהליך כל כך הרבה זמן? הנפטר החל את התהליך לפני למעלה משנה. (את צו קיום הצוואה החדש העבירו הילדים בנובמבר לקופה) בברכה

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  18:54, 12 בינואר 2016

  הטיפול בכסף המופקד בקופת פיצויים כפוף לתקנון הקופה ולכללי מס הכנסה בדבר ניהול קופות גמל. היורש יעבור מסלול דומה לזה שהיה עובר המוריש לו הוא עצמו היה מבקש למשוך את הכסף. תלונות בנושא יש להפנות למשרד האוצר.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.